Міністерство освіти і науки України
Управління освіти і науки Херсонської облдержадміністрації
Державний навчальний заклад
«Херсонське вище професійне училище ресторанного господарства»
 

 gitkn-a6pn8

Міністерство Освіти і Науки України

logo 03.16

Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Новини

Кінець грудня початок січня - час чарівний та святковий майже для всіх народів світу. Хто святкує Різдво, хто Новий рік, а хто день зимового сонцестояння.

21 грудня2017 року в ДНЗ ХВПУРГ відбулося свято «З Новим роком, любі друзі». Свято підготували учні групи ПК-417 на чолі з класним керівником Сухенко Н.В.  Долучилися до свята  з привітаннями група ПК-418, ПК-411, ПК-420, К-419 та КН-83.

Мета виховної години: духовне виховання учнів, прищеплення любові до традицій українського народу, збереження і відновлення культурних традицій, обрядів і звичаїв українського народу .

Разом з цим була проведена виставка креативної ялинки та вітальних стіннівок. Суть її полягає у виготовленні зеленого новорічного атрибуту із будь-чого, аби не зі справжньої ялинки. Матеріали, з яких були виготовлені ялинки – це шишки, новорічний дощик, картон, кольоровий папір, монетки, цукерки тощо.

Кожен присутній на заході ще раз мав можливість згадати те, що знав і почути нове про новорічні свята, адже вступаючи до нового року, кожному з нас варто озирнутися назад, оцінити, як ми поводилися минулого року, що доброго та приємного встигли зробити, які спогади беремо із собою до року наступного.


Із вітанням новорічним

Входимо у кожний дім,

Щастя, радощів сьогодні

Вам бажаємо усім.

Зичимо усім вам щастя,

Оминають хай нещастя,

Хай несе вам Новий рік

Мир та радість на поріг.


 

Новини

 

Новини

Флешмоб на Миколая

19 грудня ми святкуємо день Святого Миколая або, день Миколи Чудотворця.

І, справді, всі очікують чудес, сподіваючись вранці знайти подарунки під подушкою чи у панчосі. Але не всі пам’ятають про те, що нема нічого кращого, ані ж тепло людського спілкування , яке можна відчути у звичайних дружніх обіймах.

Саме, з метою боротьби з дефіцитом у прояві любові, з власної ініціативи, група ПК-417 влаштувала флешмоб під назвою «Обійму безкоштовно» Діти з ранку не могли вже дочекатись, питаючи: «Ну. коли ми вже почнемо обійматись?»


Таким, по-справжньому безпосереднім емоційним та теплим було це дійство.

Відкритими для обіймів були не лише діти, а і весь колектив дорослих нашого закладу.

Заходи такого характеру знімають психологічне напруження, згуртовують і, взагалі, роблять наше життя наповненим і цікавим. Рекомендуємо!


   

Новини

Укрaїнcькі aвтори тa творчі оcобиcтоcті з міcт Києвa, Львовa, Тернополя, AР Крим, Херcонa, предcтaвники понaд 20 укрaїнcьких видaвництв, громaдcькі оргaнізaції, творчa інтелігенція, учнівcькa тa cтудентcькa молодь, діти, мешкaнці міcтa нaпередодні cвяткувaння Дня Cвятого Миколaя, 15 грудня, зaвітaли в ККЗ "Ювілейний", де відбулоcя урочиcте відкриття Другого Південного феcтивaлю книги і читaння "Книжковий Миколaй".

Метою фестивалю є привернення уваги до книги, як засобу родинного спілкування, надання можливості узнати про книжкову продукцію українських видавництв, поспілкуватись з авторами, придбати книжкові подарунки для дітей і дорослих до свят.

На свято книги завітали і наші учні під керівництвом Скрипник Тетяни Василівни. Вони відвідали майстер-класи з художнього плетіння лози, мистецтво «Квілінг», створення картин з тканин «кину сайга». Спілкувалися з головою громадської організації «Книжкова толока» Любов Хомчак, молодіжною письменницею фентезі Ярина Каторож.

Учні у захваті були від розмаїття якісних кольорових українських книжок. 

Новини

Впровадження інноваційних виробничих технологій

Саме за такою темою на базі ДНЗ «Херсонське вище професійне училище ресторанного господарства», 14.12.2017 року, відбулося обласне засідання школи професійної майстерності заступників директорів з навчально-виробничої роботи ПТНЗ «Пошук».

На початку заходу з вітальним словом до усіх присутніх звернувся директор ДНЗ ХВПУРГ Клоков О. В., який зазначив, що педагогічний колектив училища впевнено крокує у дослідженні та засвоєнні нових виробничих технологій, у підготовці кваліфікованих кухарів, кондитерів та офіціантів. Олександр Володимирович висловив сподівання на майбутні звершення педагогічного колективу та учнів, адже від їх ідей, творчої думки та працьовитості залежить майбутнє України, рідного краю.

Продовжила роботу школи директор НМЦ ПТО у Херсонській області Ткаченко С. П. , яка підкреслила, що сьогодення висуває нові вимоги до оновлення змісту ПТО, запровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій, пошуку нових форм і методів організації навчального процесу. Це ще раз підтверджує необхідність випереджувальної освіти, орієнтованої на здобуття нових фундаментальних знань, вивчення процесів та новітніх технологій.

Заступник директора з навчальної роботи, Солов’ян А. Я., поділився з колегами області, досвідом роботи та презентував професійні досягнення педагогічного колективу у впровадження нових виробничих технологій.  Андрій Якович підкреслив, що опрацьовані такі технології підлягають обговоренню на засіданні методичної комісії з наступним внесенням до робочої навчальної програми з професійно-теоретичного та професійно-практичного навчання. Якщо врахувати, що відповідно до нових Державних стандартів 2017 року, до змісту професійних компетентностей, внесено  приготування страв за сучасними складними технологіями,- то педагоги  нашого навчального закладу йдуть в ногу з часом, стають обізнаними у сфері всіх тенденцій розвитку ресторанного господарства, активно залучають учнів до пошуку та  використання нових виробничих технологій.

Презентація педагогічного досвіду, з теми заходу, відбулася шляхом проведення майстер-класів. І першим відкрив роботу своєї педагогічної майстерні майстер в/н І категорії  Медвідь В. А. разом зі своїм вихованцем Осколковим Максимом (учень групи К-419). Вони поділилися новими рецептами   приготування морепродуктів  з використанням сучасної технології низькотемпературного режиму Sous Vide (під вакуумом) та сучасного професійного устаткування. Завдяки  вакуумній технології, не тільки зберігається максимальна кількість вітамінів, але і приготовлені страви отримують унікальну текстуру (не рибні морепродукти  неймовірно м’які та мають несподівано насичений, добре збережений смак). Була продемонстрована техніка приготування восьминогів Sous Vide та різотто з додаванням чорнила каракатиці і тушкованих овочів, яка вразила  присутніх неординарним підходом до приготування традиційних страв.  Неповторною перлиною смаку стали кальмари, фаршировані м’ясом курки, Неочікувано? Так! Саме в цьому і є мистецтво приготування страв в стилі «ф’южн», поєднання двох, на перший погляд непоєднуваних смакових концепцій, і перетворення всього цього на дивно смачну, своєрідну і цілком гармонійну страву.Продовжили презентацію нових технологій з професії «кондитер» майстер виробничого навчання І категорії Пержинська Т.П. і майстер в/н Антонюк А.С. Вони показали гостям: виготовлення об’ємних фігур з застосуванням техніки лиття шоколаду та використання 3-Д форм із полікарбонату; техніку штрихового малюнку; різноманітні прийоми  для виготовлення елементів оздоб. І, як результат роботи за такими технологіями, стала Новорічна шоколадна композиція: ялинки,будинок, олені, зайчики. санчата з цукерками ручної роботи, новорічні кульки. Майстри в/н об’єднали декоративні елементи  у єдиний художній задум, де центром композиції стала об’ємна фігура Санта Клауса. Така композиція підняла гостям настрій, навіяла приємне відчуття прийдешнього свята.


Завершили серію майстер - класів майстер в/н І категорії Шахнюк Л. А. і її учень Чумаченко Олег. Майстри заходу перетворили технологічну лабораторію в хімічну та презентували свої досягнення в засвоєнні сучасної технології сферифікація. Це одна з найбільш вражаючих технік, яка  дозволяє укладати рідини і деякі продукти в сферичні оболонки.  Присутні поринули в захоплюючий світ модної і трендово-модерністської кухні. Використання сучасних матеріалів, інструментів, пристроїв та якісної сировини дали можливість поділитися із присутніми секретами сферифікації.  Приготовлені горохові сфери було запропоновано для декору страв, а пророщена пшениця (мікрогрін) для декору тарілок.


Отже, професійна майстерність – завжди є плодом досить тривалої практичної праці педагога, праці осмисленої, наповненої роздумами над усілякими проблемами своєї професійної діяльності. А системне впровадження сучасних виробничих технологій – сприяє позитивним зрушенням у роботі ДНЗ «Херсонське вище професійне училище ресторанного господарства» і дає можливість здійснювати підготовку кваліфікованого, конкурентоспроможного на ринку праці робітника.

Любов Бороденко Л.А., методист училища

   

Сторінка 1 з 53


Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 94

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 100

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 94

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 100

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 94

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 100

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 94

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 100

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 94

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 100

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 94

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 100

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 94

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 100

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 94

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 100

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 94

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 100

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 94

Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/kulinar.ks.ua/httpdocs/templates/kulinar/html/pagination.php on line 100